Wholefood hranila telo uporablja na enak način kot hranilne snovi iz hrane. Edinstveni izdelki, kjer so polnovredna hranila združena v različnih ustreznih živilskih bazah, da se zagotovi podpora fitohranil in s tem povezanimi prehranskimi dejavniki za optimalno absorpcijo in uporabo v telesu.
Iz hidroponično gojenih kapusnic, ki so del družine zelenjave brokolija (užitna vrsta, ki ima velike sposobnosti, da biološko kopiči visoko vsebnost mineralov, da se dosežejo dobre ravni pri majhnih odmerkih dopolnil).
Infograf: Wholefood
Kalcij je poleg magnezija najbolj zastopan mineral in predstavlja 1,5 % celotne teže telesa. Odgovoren je za zdrave kosti in zobe, delovanje mišic, prispeva k sproščanju energije pri presnovi, prispeva k normalnemu prenosu živčnih impulzov, ima vlogo pri delitvi in specializaciji celic našega telesa, zato je nepogrešljiv del zdrave prehrane. Pomanjkanje kalcija lahko tako v otroštvu, kot v puberteti povzroči upočasnjeno rast in mineralizacijo kosti. V starejšem obdobju pa lahko pride do izgube kostne gostote (osteoporoze), ter s tem privede do pogostejših zlomov kosti.
Dnevna potreba zdravega odraslega je okrog 1000 mg kalcija. Potrebe so večje v obdobju rasti, v nosečnosti in pri starejših ljudeh. Ustrezna preskrbljenost s kalcijem je še posebej pomembna v zgodnjem otroštvu in med odraščanjem, ko je rast telesa ter okostja najhitrejša. Starejši odrasli, ko se kostna gostota začne zmanjševati, naj prav tako poskrbijo za zadosten vnos kalcija. Posebej občutljivo obdobje pri ženskah je menopavza, saj hormonske spremembe vplivajo tudi na absorpcijo in metabolizem kalcija.
Premajhen vnos kalcija skozi daljše obdobje zlasti v starosti privede predvsem do izgube kostne mase in posledično do osteopenije in osteoporoze. Telo se namreč proti pomanjkanju kalcija bori tako, da kalcij črpa iz kosti in tako začasno nadomesti del kalcija, ki bi ga morali jemati s hrano. Kalcij nenehno prehaja iz kosti v kri in obratno in če ga ne zaužijemo dovolj ali če je črevesna absorpcija premajhna, se izplavlja iz kosti, te pa se redčijo. Kostna gostota se zmanjša, kosti postanejo krhke in se že ob delovanju manjše sile ali ob padcih zlomijo. Do pomanjkanja kalcija lahko pride zaradi hormonskega neravnovesja, ob dolgotrajni uporabi zdravil npr. kortikosteroidov, ob pomanjkanju vitamina D, zaradi motenj absorpcije in pri premajhnem vnosu. Zmanjšana koncentracija kalcija v zunajcelični tekočini oz. hipokalciemija povzroči nevrološke motnje, kot so zmedenost, pozabljivost, depresija in halucinacije, mravljinčenje, mišične krče, motnje v srčnem ritmu, težave z dihanjem, izgubo apetita in intestinalne krče.
Dobra oskrba matere s kalcijem med nosečnostjo je ključnega pomena za razvoj kosti in zob otroka.